Shaqiri nuk ndalet, ja ēfarė ka postuar sot nė Instagram (FOTO LAJM)

Pëlqej
Granit Xhaka shėnoi njė gol fantastik pėr tė barazuar rezultatin nė 1-1 ndaj Serbisė.

Por nė minutėn e fundit tė ndeshjes, ishte ‘xhuxhi magjik’, Xherdan Shaqiri qė gjunjėzoi serbėt me njė gol tė bukur.

Goli i Shaqirit i dha fitoren Zvicrės qė tani ėshtė shumė afėr kualifikimit nė mesin e 16 Kombėtareve mė tė mira nė botė.

Shaqiri ėshtė zgjuar herėt dhe ėshtė aktivizuar nė rrjetet sociale.

Ai ka postuar nė ‘Insta Story’, njė foto tė kėpucėve tė tij sportive ku shihen flamuri zviceran dhe ai i Kosovės.

“Luaj me krenari”, ishin fjalėt e Xherdanit tė shkruara.

Me kėtė gjilanasi ka lėnė tė nėnkuptohet se krenohet me prejardhjen e tij nga Kosova dhe nė tė njėjtėn kohė krenohet me atė qė ka bėrė Zvicra pėr tė.

Djalosh i artė, vazhdo luaj me krenari se shqiptarėt dhe zviceranėt gjithashtu janė krenar pėr ty.
Shtuar më 23/06/2018, ora 12:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori