Serbėt tė inatosur, e quajnė tė turpshėm vendimin e FIFA-s
Pëlqej
Serbėt nuk e kanė pritur aspak mirė vendimin e fundit pėr dy futbollistėt kosovarė tė Zvicrės.

Gazeta Blic e Beogradit e ka quajtur tė turpshėm vendimin pėr ta dėnuar mė gjobė presidentin e Federatės Serbe tė Futbollit, Slavisha Kokes dhe trajnerin Mladen Krstajic me nga 5000 franga zvicerane.

Meghithatė FIFA i ka paralajmėruar personat nė fjalė qė nėse do tė pėrsėriten gabimet e njėjta ata do tė kėtė pasoja edhe mė tė rėnda.

FSF ėshtė dėnuar sot mė 54 mijė franga pėr shkak tė pėrdorimit tė mesazheve diskriminuese tė fansave dhe hedhjen e mjetėve tė forta nė terren. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2018, ora 20:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori