Serbėt nuk ndalen, kėrkojnė hetimin e gjyqtarit
Pëlqej
Fitorja e Zvicrės ndaj Serbisė vazhdon tė sjellė pakėnaqėsi tek pala serbe.

Sidomos festimi i golave me simbolin e shqiponjės nga dy futbollistėt mė origjinė shqiptare, Xhaka dhe Shaqiri ka irrituar edhe mė shumė serbet ku nga ankesat e shumta tė tyre FIFA ka hapur edhe njė hetim pėr dy futbollistėt.

Por serbėt nuk ndalen me kaq sė fundmi gazeta “Kurir” ka bėrė njė publikim ku sulmon edhe arbitrit gjerman, Felix Brych qė gjykoi ndeshjen Serbi-Svicėr.

Dje, nė njė shkrim nė uebsajtin e kėsaj tė pėrditshmeje, ishte postuar njė shkrim ku aludohej fort mbi drejtėsinė e vendosur nė fushė nga Felix Brych, jo vetėm pėr duelin Serbi-Zvicėr, por ndoshta edhe gjatė gjithė karrierės sė tij.

Gjyqtari me profesion avokat mėsohet se ka njė pasuri prej 2 milionė eurosh, e dhėnė kjo e gjetur nė uebsajtin “Inkomenentvort”, i cili merret me tė dhėna tė kėtij tipi me personazhet publikė apo “VIP”.

“A ka mundėsi qė njė arbitėr qė paguhet maksimumi 3000 euro pėr njė ndeshje dhe nė njė sezon tė gjatė dhe tė rėndėsishėm mund tė arrijė qė tė paguhet maksimumi deri nė 70 mijė euro nė vit, qė tė grumbullojė njė pasuri kaq tė madhe?!”, ishte pyetje tendencioze qė ngrinte “Kurir”. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2018, ora 11:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori