Serbėt mbrojnė hapur shovinizmin e tyre: Del fotoja skandaloze e tifozėve (FOTO LAJM)

Pëlqej
Disa media dhe autoritetet e futbollit serb janė duke tentuar qė fajin e humbjes sė turpshme mbrėmė t'ia kalojnė shqiptarėve tė Zvicrės duke marrė shkas nga festimi me shqiponjė.

Mirėpo, serbėt kanė harruar se ēfarė bėnė tifozėt e tyre nė stadiume dhe si festojnė futbollistėt e tyre.

Sa herė qė shėnojnė, futbollistėt serb festojnė me tre gishta, tė cilat janė pėrdorur edhe si simbol i ushtrisė dhe milicisė serbe teksa bėnte masakra nė Kosovė dhe Bonjes.

Krahas kėsaj, njė foto e dalė sėfundmi tregon disa tifozė serb me imazhin e Ratko Mlladiē, tė dėnuarin e Hagės pėr krime lufte.

Ndoshta sėrbėve iu duhet tė shohin njėherė se ēfarė kanė gatuar vetė para se tė kėrkojnė nga FIFA dėnimin e Xhakės dhe Shaqirit. /albeu.com/
Shtuar më 23/06/2018, ora 15:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori