Serbėt bombardojnė me komente: Shqiptarėt na dhanė leksione se si luhet futbolli (FOTO LAJM)

Pëlqej
Mediat serbe mbrėmė gjatė ndeshjes qė u zhvillua nė Kaliningrad tė Rusisė, nė mes tė Zvicrės dhe Serbisė, aty ku u shėnuan dy gola historikė nga dy kosovarėt, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, reaguan nė shumė forma. Por, nė lajmet e publikuara nė mediat serbe, kishte edhe komente mjaftė tė ēuditshme tė serbėve
Komente tė shumta kanė vėrshuar mbrėmė lajmet e postuara nga mediat serbe, kur raportohej pėr golat e dhėna nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, shkruan Express.

Njė prej komentuesve serb ka shkruar: Flisni ju ēka tė doni, ky Shaqiri po luan me ne.

Shumica e komenteve nga serbėt janė se lojtarėt me prejardhje nga Kosova u kanė dhėnė shkollė lojtarėve tė Kombėtares sė Serbisė.

“Ky Shaqiri po u jep mėsim futbollistėve tė Serbisė se si luhet futbolli”.

“Shqiptarėt na pėrjashtuan, e ju merruni me llafe”, shkruajnė serbėt.
Shtuar më 23/06/2018, ora 10:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori