Senegali nuk pranon eliminimin, ankohet te FIFA
Pëlqej
Senegali ishte kombėtare shumė e pafatė nė kėtė Botėror pasi u skualifikuan pėr shkak se kishin marrė kartonė mė shumė se Japonia, njė rregulli i ri i FIFA-s ky.

Federata Senegaleze e Futbollit ka dėrguar 2 shkresa nė formė proteste drejt organit mė tė lartė tė futbollit.

Ata ankohen se Japonia ka thyer rregullin e Fair Play, duke rėnė dakord me Poloninė pėr mos tė pėsuar mė gola.

“Ne jemi nė dijeni qė Japonia ka ndalur sulmet ndaj Polonisė qė nė minutėn e 75-tė, pasi e dinin se me rezultatet qė ishin deri nė atė minutė, ata ishin tė kualifikuar. Kjo gjė nuk na ka pėlqyer aspak, pasi po flitet pėr lojė tė drejtė, ndėrkohė qė vetė Japonia nuk ka bėrė lojė tė drejtė.

Nuk mund tė eliminohet njė skuadėr nė bazė tė kartonėve, duke qenė nuk pėrcaktohet merita e skuadrave nga to. Ne dėnojmė ndeshjen e turpshme qė bėri Japoni dhe nėse vazhdohet kėshtu, pa dėnime, atėherė mund tė themi se kėto rregulla janė tė pakuptimta”, shkruhej nė letrėn e Federatės Senegaleze./albeu.com/
Shtuar më 02/07/2018, ora 15:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori