Senegali bėn surprizėn, mposht Poloninė e Lewandowskit (VIDEO)
Pëlqej
Senegali ka marrė njė fitore befasuese dhe shumė tė rėndėsishme pėrballė Polonisė nė ndeshjen e vlefshme pėr Grupin G tė Kupės sė Botės.

Nė kėtė mėnyrė afrikanėt hedhin njė hap shumė tė rėndėsishėm pėr tu kualifikuar nė fazėn me eliminim direkt.

Ishte Cionek i cili shėnoi autogol duke kaluar Senegalin nė avantazh ndėrsa Niang nė tė 60’ pėrfitoi nga njė gafė e portierit pėr tė dyfishuar shifrat nė 2-0.

Polakėt u zgjuan shumė vonė pasi nė minutėn e 86’ ngushtuan diferencėn me Krychowiak.
Shtuar më 19/06/2018, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori