Sampaoli flet pas dėshtimit: Ndjej dhimbje pėr kėtė humbje dhe pėr njerėzit argjentinas
Pëlqej
Trajneri i Argjentinės, Jorge Sampaoli, mori mbi vete tė gjithė pėrgjegjėsinė pėr kėtė dėshtim nė Rusi, dhe tha se ndjen dhimbje pėr popullin e Argjentinės.

"Pėr kėtė ndeshje plani nuk funksionoi, por tani duhet tė presim njė shans minimal pėr tė qėndruar e pėr tė luftuar", tha Sampaoli.

"Nuk kam ndjesi turpi, por ndjej dhimbje pėr kėtė humbje dhe pėr njerėzit argjentinas. Pėrgjegjėsia ėshtė e gjitha e imja. Nuk duhet tė kapemi pas situatave tė lojtarėve nė fushė.

"Ėshtė pėrgjegjėsi e trajnerit. Fakti qė nuk patėm fat pėr golin e parė na uli psikologjikisht dhe pastaj nuk kishim ēfarė tė bėnim mė" – deklaroi Sampaoli nė fund tė ndeshjes. /albeu.com/
Shtuar më 21/06/2018, ora 23:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori