Salah udhėheq Egjiptin kundėr Arabisė Saudite (FOTO LAJM)


Pëlqej
Arabia Saudite dhe Egjipti ndodhen me nga zero pikė nė fund tė grupit A, dhe sot do te perballen me njėra tjetrėn pėr ndeshjet e treta tė ketij grupi.

Arabėt pėsuan dy humbje tė para, fillimisht 5-0 nga Rusia dhe pastaj 0-1 nga Uruguai.


Ndėrkohė dy humbje i pėsoi edhe Kombėtarja e Egjiptit, edhe pse nė ndeshjen e parė ishin tė hendikepuar pa Salahun.

Egjiptianėt pėsuan nė ndeshjen e parė 1-0 nga Uruguai ndėrsa nga Rusia humbėn 3-1.

Ndeshja e fundit nė botėror pėr kėto dy Kombėtare do tė jetė pėr
prestigj pasi do tė te tentojnė tė marrin pikėt e para.

Formacionet zyrtare:


Arabia Saudite: Almosailem, Osama, Motaz, Alburayk, Salman, Hatan, Yasser, Otayf, Taiseer, Salem, Fahad.

Egjipti: ElHadary, Fathy, Gabr, Hegazi, Abdelshafy, Elneny, Hamed, Salah, Abdalla, Trezeguet, Marėan.. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2018, ora 15:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori