Rusia nė histori, pret vetėm zyrtarizimin e kalimit tė grupit. Salah shpreson tek mrekullia
Pëlqej
Rusia ka mposhtur Egjiptin me rezultatin 3-1, ku tashmė pret vetėm zyrtarizimin pėr tė kaluar grupin pasi ėshtė e pamundur qė Arabia tė fitojė dy ndeshjet e radhės dhe tė rekuperojė plot 12 gola.

Ndėrsa Egjiti shpresėn e vetme e ka tek fitorja e Arabisė kundėr Uruguait dhe nė ndeshjet e fundit ata tė moshtin Arabinė dhe Rusi tė mposhti Uruguain dhe tė jenė mė mirė se ekipet e tjera me golavarazh, shkruan albeu.com.

Kėto dy skenare ekzistojnė vetėm nė letėr pasi ėshtė e pamundur qė tė ndodhin.

Sa i pėrket ndeshjes ajo pėrfundoi me rezultatin 3-1, ku tė gjithė golat u shėnuar nė pjesėn e dytė.

Rusi shėnoi pėr 17 minuta 3 gla duke vėnė nė tapet Afrikanėt.
Salah fitoi dhe konvertoi vetė nė gol njė penallti.

Rusia ka 6 pikė
Uruguai 3 pikė
Arabia 0 pikė
Egjipti 0 pikė

Nesėr luhet Uruguai-Arabi.

Kjo ėshtė hera e parė qė Rusia ka kaluar fazėn e grupeve qė pas shpėrbėries sė Bashkimit Sovjetik nė vitin 1994. /albeu.com/
Shtuar më 19/06/2018, ora 22:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori