Rusia bie nė "usta" pas dy ndeshjeve tė lehta
Pëlqej
Rusia ka hasur sėfundmi nė "usta" pas dy ndeshjeve spektakolare ndaj dy skuadrave tė dobėta si Arabia Saudite dhe Egjipti.

Rusėt e kanė gjetur veten tė dezavantazh qė nė minutėn e '10 pas njė goli tė Suarez nga goditja e dėnimit, i cili u ndihmua edhe nga njė lojtar rus.

Pak minuta mė vonė ishte Cheryshev qė devijoi njė top nė portėn e tij duke bėrė kėshtu qė Uruguaji tė kalojė nė avantazh tė dyfishtė brenda njė kohė tė shkurtėr ndaj rusėve, shkruan Albeu.com.

Nė pjesėn e parė rusėt mbeten mė dhjetė lojtar dhe duket se aty u mbyll edhe historia e ndeshjes pavarėsisht tentativave tė sforcuara nė drejtim tė portės sė Muslerės.

Goli i tretė u shėnua nga Cavani nė minutat e fundit pas njė goditjeje kėndi.

Me kėtė ndeshje, Uruguaji kalon nė vendin e parė me 9 pikė tė plota, ndėrsa Rusia mbetet nė vend tė dytė me gjashtė pikė. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2018, ora 17:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori