Rregullorja qė pėrcakton skuadrat kualifikuese nė Botėror
Pëlqej
Dy ekipet e para tė grupit kualifikohen nė fazėn e 1/8-ave. Por ēfarė thotė rregullorja e FIFA-s kur asgjė nuk ėshtė vendosur.

1. Numri i pikėve.

2. Golavarazhi total.

3. Skuadra qė ka shėnuar mė shumė gola (nuk llogariten golat e pėsuar).

Por, nėse as kėto tre kritere nuk e kanė pėrcaktuar ende skuadrėn e kualifikuar?

1. Pikėt nė pėrballjet direkte.

2. Golavarazhi i ndeshjeve direkte.

3. Skuadra qė ka shėnuar mė shumė nė ndeshjet direkte. 4. Skuadra mė “Fair Play”, kartonėt e verdhė dhe tė kuq.

5. Short nga Komiteti i FIFA-s. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2018, ora 22:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori