Roberto Carlos: Lojtari i rėndėsishėm pėr Brazilin ėshtė Coutinho
Pëlqej
Te Brazili gjithnjė e mė shumė pėrmendet emri i Neymar si ylli kryesor i ekipit. 26-vjeēari shihet si lojtari pa tė cilin Brazili nuk ecėn dot pėrpara.

Por nuk ndan kėtė mendim ish-mbrojtėsi i Kombėtares Braziliane, Roberto Carlos. Ai mendon se Coutinho ėshtė ai qė po e mban Brazilin dhe jo Neymar.

“Mė pėlqen shumė tė shoh kėtė djalė duke luajtur. Ėshtė fantastik me topin, por edhe i zgjuar kur nuk e ka atė. Ėshtė shumė i zoti pėr tė gjetur pozicionin ideal nė fushė”, tha Carlos.

“Tė gjithė flasin pėr Neymar, por Coutinho po tregon se ėshtė gjithashtu njė lojtar tepėr i rėndėsishėm pėr Brazilin. Kur mbrojtėsit kundėrshtarė pėrqendrohen te Neymar ai del nė skenė dhe vendos ndeshjen”.- ishin fjalėt e ish-yllit tė Seleēaos. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2018, ora 17:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori