Realizoi hat-trick, Kane parakalon Ronaldon
Pëlqej
Anglia arriti njė fitore tė thellė sot ndaj Panamasė, nė ndeshjen e dytė tė grupit G.

“Tre Luanėt” e mbyllėn me shifrat e pėrgjithshme 6-1, dhe tashmė e shohin veten tė kualifikuar, teksa vendi i parė do tė vendoset me Belgjikėn, nė ndeshjen e fundit direkte mes tyre.

Harry Kane shėnoi 3 herė pėr ekipin e Southgate, dy herė gjeti rrjetėn me kokė mbrojtėsi Stons, ndėrsa njė gol e shėnoi edhe Lingard. Golin e nderit pėr Panamanė e shėnoi Baloi.

Me kėtė tripletė kapiteni i Anglisė ngjitet nė kuotėn e 5 golave, duke kaluar Cristiano Ronaldon (4) dhe duke u bėrė golashėnuesi mė i mirė deri tani i Botėrorit. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2018, ora 16:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori