Rakitic i pagabueshėm pėr penalltitė, merita ėshtė pėr vjehrrėn
Pëlqej
Kroacia ėshtė njė nga katėr skuadrat mė tė forta tė kėtij Botėori dhe kėtė e ka arritur me meritė tė plotė, duke dalė e para nė grupin e saj dhe duke fituar dy ndeshje tė forta kundėr Danimarkės dhe Rusisė me anė tė penalltive.

Pikėrisht penalltitė i dhanė edhe kualifikimin nė fazėn e gjysmėfinalistėve nė kėtė Botėror, pasi mundi Rusinė.

Penalltia e kualifikimit iu besua Ivan Rakitiē i cili ishte i pagabueshėm.

Por i pyetur pėr qetėsinė qė kishte nė ekzekutimin e penalltisė Rakitic ėshtė pėrgjigjur kėshtu:

“Pasi humba njė penallti ndaj Rayo Vallecano vjehrra mė dėrgoi njė fotografi tė qenit tim dhe mė tha se ai gjuan penalltitė mė mirė se unė”: Duke treguar se ky provokim e ka motivuar atė tė jetė mė i saktė nga pika e bardhė. /albeu.com/
Shtuar më 09/07/2018, ora 10:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori