Publikohen formacionet, Senegali dhe Kolumbia nė "luftė" pėr fitore


Pëlqej
Sot pritet tė luhen ndeshjet e fundit tė fazės sė grupeve ku pėrballjet e para do tė jenė ato tė grupit H, ku Senegali do tė pėrballet me Kolumbinė ndėrsa Japonia do tė kėtė pėrballė Poloninė.

Senegali do tė luajė me Kolumbinė pėr tė siguruar njė vend mes 16 mė tė mirave tė Botėrorit.

Skuadrės afrikane, qė ėshtė nė kuotėn e 4 pikėve i mjafton barazimi pėr t’u kualifikuar kundėr Kolumbisė e cila ka njė pikė mė pak pasi numėron edhe njė humbje pėrcjellė albeu.com

Nė krahun tjetėr, Kolumbia qė hyri nė lojė pas fitores me Poloninė, do tė duhet tė pėrsėrisė suksesin edhe ndaj afrikanėve.

Nė rast barazimi, atėherė do tė duhet tė shpresojė nė njė humbje tė Japonisė qė do tė luajė me Poloninė e cila tashmė ėshtė e eleminuar dhe nėse kjo ndodh atėher i duhet Senegalit tė kthehet nė afrikė.

Ndėrkohė janė publikuar edhe formacionet e kėsaj ndeshje.

Senegali: Ndiaye, Koulibaly, Gana, Sane, Kouyate, Mane, Sabaly, Ismaļla, Niang, Keita Balde, Gassama.

Kolumbia: Ospina, Arias, Sanchez, Falcao, James, Cuadrado, Mina, Uribe, Mojica, Quintero, Sanchez./albeu.com/
Shtuar më 28/06/2018, ora 15:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori