Presidentja e Kroacisė reagon pas humbjes sė finales sė Botėrorit
Pëlqej
Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic, ka komentuar pas pėrfundimit tė finales sė madhe tė Kampionatit Botėror, ku Franca arriti qė sot tė bėhet Kampione e Botės nė futboll.

Me rezultatin 4-2, Franca mposhti Kombėtaren e Kroacisė nė finalen e zhvilluar nė Moskė.

“Djemtė e Kombėtares luajtėn dhe e bėnė historinė, jam krenare me ju”, ka shkruar Kitarovic nė rrjetin social Facebook. /albeu.com/
Shtuar më 15/07/2018, ora 21:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori