Presidentja e Kroacisė nuk ndalet, dhuron fanella nė samitin e NATO-s (FOTO LAJM)


Pëlqej
Presidenti kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic ėshtė njė tifozė e "zjarrtė" e Kombėtares sė saj, ku sė fundmi u bė "kryefjala" e mediave pėr festimin e saj nė ndeshjen Kroaci-Rusi.

Por tashmė ajo vazhdon tė surprizoi me gjestet qė bėnė nė nder tė kombėtare kroate.

fundmi ajo ka qėnė e pranishme nė Bruksel pėr samitin e NATO-s dhe ka gjetur pikėrisht kėtė rast pėr tė shpėrndarė fanellat e Kroacisė tek politikanėt.

Nė fotot e shpėrndara nga vetė Kolinda shihet presidenti Donald Trump i buzėqeshur, ndėrsa kryeministria britanike britanike, Theresa May, duket se e pranon paksa si nė siklet fanellėn, kjo pasi Anglia do tė pėrballet me Kroacinė sonte dhe ajo sigurisht do tė mbėshtesė vendin e saj. /albeu.com/

Shtuar më 11/07/2018, ora 16:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori