Polonia kėrkon tė rikthej nderin, ēfarė pritet tė ndodhė kundėr Japonisė
Pëlqej
Sot pritet tė luhen ndeshjet e fundit pėr sa i pėrket fazės sė grupeve nė kėtė Botėror dhe nė orėn 16:00, Senegali do tė pėrballet me Kolumbinė ndėrsa Japonia do tė kėtė pėrballė Poloninė.

Skuadrės afrikane, qė ėshtė nė kuotėn e 4 pikėve i mjafton barazimi pėr t’u kualifikuar kundėr Kolumbisė e cila ka njė pikė mė pak pasi numėron edhe njė humbje pėrcjellė albeu.com

Ndėrsa edhe nė ndeshjen Japoni-Polon, japonezėve u mjafton njė barazim pasi i kanė 4 pikėkėtė grup dhe renditen tė parėt.

Ndėrsa te Polonia i vetmi objektiv i mbetur ėshtė qė tė evitojė humbjen e tretė nė kėtė fazė grupesh, por qė mund tė pėrsėritet edhe hisoria e Gjermanisė ku nėse Polonia fiton i shtahen shanset Kolumbisė pėr njė kualifikim tė mundshėm dhe Senegali mund tė mbesė jashtė.

Nderkohė qė statistikat nga googl.com pėr kėtė ndeshje janė shumė tė pėrafėrta dhe nuk japin aspak siguri pasi ndarja ėshtė bėrė e tillė.

34% tė mundėsive fiton Japonia ndėrsa 35% ėshtė nė favor tė Polonisė, ndėrsa pjesa e mbetur shkon pėr barazimin e dy skuadrave. /albeu.com/

Shtuar më 28/06/2018, ora 13:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori