Po pėr kėto foto ka komente FIFA?

Pëlqej
FIFA ka hapur njė proces tashmė kundėr Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakės pėr shkak se festuan duke bėrė shqiponjėn pas golave ndaj Serbisė.

Qeveria botėrore e futbollit ėshtė duke i hetuar lojtarėt shqiptarė me akuzėn e nxitjes sė urrejtjes pas kėrkesės sė serbve duke mos marrė parasysh faktin se shqiponja ėshtė njė simbol kombėtar i Shqipėrisė.

FIFA ndėrmerr kėtė hetim duke neglizhuar festimet e serbve me tri gishtat, simbol i shovinizmit sllavo-ortodoks ndaj etnive jo sllave nė Ballkan, shkruan Albeu.com.

Nėn kėtė simbol janė kryer masakrat mė tė tmerrshme nė Europė gjatė gjysmės sė dytė tė shekullit tė shkuar, por ky fakt nuk do tė thotė asgjė pėr FIFA-n. /albeu.com/

Shtuar më 25/06/2018, ora 16:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori