"Plas" te Argjentina, lojtarėt kėrkojnė shkarkimin e trajnerit
Pëlqej
Nė fillim barazimi 1-1 me Islandėn dhe mė pas humbja e turpshme 0-3 ndaj Kroacisė.

Kėto rezultate kanė nxitur shumė zėra kundėr trajnerit Sampaoli ku madje kėrkohet edhe shkarkikmi i tij nga detyra si trajner i Argjentinės.

Ai, shihet si fajtori kryesor pėr kėto rezultate negative dhe ėshtė bėrė i padėshiruar pėr lojtarėt.

Nė takimin e rradhės ndaj ekipit tė Nigerisė nė stolin e Argjentinės mund tė jetė njė trajner tjetėr, pasi mediat ruse bėjnė me dije se 23 lojtarėt kanė kėrkuar shkarkimin e menjėhershėm tė trajnerit Jorge Sampaoli.

Nga ana tjetėr “Gauēosėt”, sipas mediave lokale argjentinase, kėrkuan qė ekipin tani e tutje ta udhėheq Jorge Burbuaga. /albeu.com/
Shtuar më 22/06/2018, ora 12:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori