Pėrfundon nė barazim 90 minutat mes Kroacisė dhe Anglisė, ndeshja shkon nė shtesė (VIDEO)Pëlqej
Nė “Luzhniki Stadium” po luhet mbrėmjen e sotme gjysmėfinalja e dytė e Kupės sė Botės “Rusi 2018”.

Njė gjysmėfinale emocionuese dhe e denjė pėr kėtė Botėror, por qė finalisti ende nuk ėshtė pėrcaktuar, pasi 90 minutat pėrfundojnė nė barazim 1-1.

Pjesa e parė u mbyll me avantazhin 1-0 tė anglezėve, pasi nė minutėn e pestė zhbllokohet rezultati. Tripier ekzekuton mjeshtėrisht njė goditje dėnimi dhe kalon Anglinė nė avantazh.

Nė pjesėn e dytė, nė minutėn e 68' Perisic barazon shifrat nė 1-1 dhe deri nė fund rezultati nuk ndryshon mė, kėshtu qė ky takim shkon nė kohėn shtesė. /albeu.com/
Shtuar më 11/07/2018, ora 21:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori