Pėrfundon ashtu siē pritej Francė-Danimarkė
Pëlqej
Nė “Luzhniki Stadium” u luajt ndeshja e fundit e Grupit C tė Botėrorit mes Francės dhe Danimarkės.

Franca ishte e kualifikuar dhe i mjaftonte njė barazim pėr tė siguruar vendin e parė.

Pikėrisht ky ishte rezultati i takimit, 0-0, qė i kualifikoi tė dy ekipet, por qė nė fund u vėrshėllye nga tifozėt.

Nė ndeshjen tjetėrkėtij grupi, Peruja siguron fitoren e parė dhe e mbyll nė vend tė tretė, duke lėnė tė fundit Australinė.

Shtuar më 26/06/2018, ora 17:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori