Pėrfundojnė pjesėt e para, ja si ndryshon renditja
Pëlqej
Sonte po luhen ndeshjet e fundit tė Grupit B ku bėn pjesė Portugalia, Spanja, Irani dhe Maroku.

Spanja dhe Portugalia janė nė njė garė tė fortė se kush do tė dalė e para e grupit, pasi tė dyja preferojnė mė shumė Rusin qė doli nė vend tė dytė nė Grupin A se sa Uruguain, shkruan albeu.com.

Por, mos harrojmė se Irani ėshtė nė luftė pėr njė vend pasi ka fituar kundėr Marokut ndeshjen e parė teksa kėta tė fundit nuk kanė asnjė pikė nga dy ndeshjet e para.

Portugalia momentalisht po fiton kundėr Iranit, teksa Spanja po barazon me Marokun.

Portugalia 7 pikė

Spanja 5 pikė

Irani 3 pikė

Maroku 1 pikė

Shtuar më 25/06/2018, ora 20:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori