Pėrballja Kroaci-Rusi, ironizon Ambasada amerikane nė Zagreb


Pëlqej
Ambasada amerikaneZagreb ka ironizuar me anė tė njė postimi nė TWitter, ndeshjen mes Kroacisė dhe Rusisė.

Rusia arriti tė eliminonte Spanjėn ditėn e djeshme me anė tė penalltive, gjithashtu edhe Kroacia mposhti Danimarkėn po me penallti dhe tashmė tė dy skuadrat do tė pėrballen sė bashku me datė 7 korrik.

Mbi kėtė ndeshje ka pasur njė reagim edhe Ambasad e Amerikės nė Kroaci duke ironizuar me njė postim nė rrjetėt sociale, pėr tė treguar se pėr kė do tė bėnin tifo amerikanėt.

“Kroacia vs Rusia. Gjejeni se kė do ta pėrkrahi”, shkruhet nė profilin zyrtarė tė Ambasadės.

Dihet se Amerika dhe Rusia janė nė njė "luftė tė ftohtė" politike, dhe mbėshtetja e amerikanėve sigurisht qė do tė jetė pėr Kroacinė. /albeu.com/
Shtuar më 02/07/2018, ora 14:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori