Paniku ka "pushtuar" Gjermaninė por Lahm ėshtė i bindur pėr sukses
Pëlqej
Kampionėt e botės u tronditėn nė ndeshjen e tyre debutuese nė Rusi, ku u mundėn nga nga Meksika 0-1, ndeshje kjo e vlefshme pėr nė Grupin F.

Pas kėtij rezultati gjermanėt ndodhen nėnn presion tė madh sepse e shikojnė veten mbas Suedisė dhe Meksikės, me nga tri pikė, pėr momentin dhe duhet tė fitoi nė ndeshjen e datės 23, kundėr Suedisė.

Por ish-kapiteni, Philipp Lahm ende beson nė shanset e GjermanisėKupėn e Botės, dhe ka treguar mbėshtetjen e tij pėr trajnerin Joachim LoW.

“Unė mendoj se gjithmonė mund tė ketė diskutime nė lidhje me kombėtaren e Gjermanisė, sepse kemi shumė lojtarė tė mirė, – tha ai. – Ne kishim Kupėn e Konfederatave vitin e kaluar, ku edhe me shumė lojtarė tė rinj, fituam dhe e treguam veten." ka thėn Lahm.

"Kini besim tek trajneri i kombėtares dhe stafi i tij. Ai ka shumė eksperiencė, ka qenė me ekipin kombėtar qė nga viti 2004 dhe pas Kampionatit Botėror 2006 u bė trajner i Gjermanisė. Loė ka eksperiencėn e nevojshme dhe e di se si ta mbledhė skuadrėn e tij." ka shtuar mė pas ai.

"Qė kur ai ka qenė trajner i kombėtares, gjithmonė e kemi parė Gjermaninė nė gjysmėfinale, mė sė paku. Jam i sigurtė se do t’i pėrfundojė me sukses katėr, ose pesė ndeshjet e ardhshme tė kėtij Botėrori” pėrfundoi Philipp Lahm.

Gjermania ka pėrfunduar nė tre mė tė mirėt e katėr Botėrorėve tė kaluar, ndėrsa ka arritur tė paktėn gjysmėfinalen nė tre kampionatet e mėparshme europiane. /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2018, ora 09:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori