Nuk mund tė mungonte! Si e uroi Taulanti-Granitin pėr ndeshjen ndaj Suedisė

Pëlqej
Shqiptarėt sot do tė bėjnė tifo pėr Zvicrėn nė sfidėn me Suedinė. Edhe te Kombėtarja kuqezi ka lojtarė qė mbėshtesin hapur ekipin helvet.

Mesfushori Taulant Xhaka pret me padurim shpėrthimin e vėllait tė tij Granitit ndaj nordikėve dhe i ofron mbėshtetje tė plotė pėr ndeshjen qė Zvicra synon tė hap njė kapitull tė ri nė historinė e saj.

Nė njė postim nė llogarinė e tij nė “Instagram”, 27-vjeēari i ka uruar fat vėllait tė tij.

“Fat tė mbarė, vėlla!”, shkruan mesfushori kuqezi.

Sot do tė jetė njė ditė e madhe jo vetėm pėr Granit Xhakėn, por dhe pėr bashkėpatriotėt e tij Xherdan Shaqirin, Blerim Xhemailin dhe Valon Behramin.
Shtuar më 03/07/2018, ora 16:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori