Nuk ka mė skuadra tė forta, kėto janė tre super sfidat e sotme
Pëlqej
Suedi – Korea e Jugut e vlefshme pėr Grupin F dhe Belgjikė e Panama si dhe Tunizi e Angli tė vlefshme pėr Grupin G, kėto janė ndeshjet qė do tė zhvillohen gjatė ditės sė sotme.

Dita nis me ndeshjen Suedi – Kore e Jugut nga ora 14:00 pėr grupin F, aty ku Gjermania i ka shkaktuar vetės telashe duke pėsuar humbje nė takimin e parė, 0-1 nga Meksika.

Mė pas adhuruesit e futbollit do tė kenė mundėsinė qė tė shohin nė fushė yje tė futbollit, si Hazard e De Bruyne, kur Belgjika tė pėrballet me Panamanė nga ora 17:00 dhe pas Shaqirit, Xhakės, Behramit e Xhemailit, nė fushė pritet tė zbresė njė tjetėr shqiptar, Adnan Januzaj.

Gjithēka mbyllet me “Tre Luanėt”. Anglia pėrballet me Tunizinė nė ora 20:00.

Nesėr, nga ora 14:00 pėrballen Kolumbi – Japoni dhe nga 17:00 Poloni – Senegal, pėr t’i dhėnė fund ndeshjeve tė para nė Rusi.

Dhe nė ora 20:00, nis beteja pėr sfidat e dyta nė Grupe, Egjipti pėrballet me Rusinė.
Shtuar më 18/06/2018, ora 09:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori