Nuk i lejohet tė pijė tė njėjtin ujė me skuadrėn: Ky ėshtė lajmi mė i ēuditshėm i Botėrorit

Pëlqej
Ky duhet tė jetė lajmi detaji mė i ēuditshėm i Botėrorit. Rafael Marquez ėshtė njė ndėr lojtarėt mė tė vjetėr tė kėtij Botėrori (39 vjeē), por nuk ėshtė ky fakti qė ai tė jetė nė qendėr tė vėmendjes mediatike.

Marquez nuk mundet qė tė pijė tė njėjtin ujė qė pijnė lojtarėt e skuadrės, s'mund tė dalė nė njė foto me t'a dhe as tė fitojė ēmimin "man of the match", shkruan Albeu.com.

E gjithė kjo kokėēarje e tij vjen pėr faktin se Marquez ėshtė futur nė listėn e zezė tė SHBA-ve pėr pėrfshirje nė trafikun ndėrkombėtar tė kokainės, gjė e cila detyron mjaft kompani amerikane qė tė mos i ofrojnė shėrbime atij.

Marquez akuzohet se ka qenė pjesė e kartelit Raul Flores Ferndandes duke u kategorizuar si person nėn embargo nga SHBA-tė.

Kampionati Botėror financohet nga katėr gjigantė amerikanė si McDonalds, Visa, Budėeiser dhe Coca Cola, tė cilat nuk mundet qė t'i ofrojnė atij shėrbime.

Rrjedhimisht, Marquez nuk mundet qė tė pijė ujin Poėerade, prodhim i Coca Cola-s e as tė bėjė foto me logot e Mc Donalds apo kėtij uji. Gjithashtu, skuadra meksikane nuk mundet qė t'i transferojė atij pagesėn pėr pjesėmarrje nė botėror pasi kompania Visa nuk ia lejon, shkruan Albeu.com

Njė hall i madh tė jesh nė listėn e zezė tė SHBA-ve apo jo? /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2018, ora 16:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori