Njihuni me rekordet dhe trofetė qė Ronaldo ende mund ti arrijė
Pëlqej
Cristiano Ronaldo mund tė thuhet me shumė bindje se ėshtė njė nga lojtarėt mė tė mirė nė historinė e futbollit.

Ai edhe pse nė moshėn 33 vjeēare vazhdon tė thyej rekorde nė kėtė sport dhe po e shkruan emrin e tij me gėrma tė "arta".

Ronaldo po synon edhe Botėrorin "Russia 2018" ku i vėrtetoi meritat e titujve tė marrė duke shėnuar tre gola kundrejt Spanjės.

Por karrera e tij ende nuk ka pėrfunduar, madje atij i mbeten edhe dis rekorde pėr tu thyer.

Mė poshtė po ju sjellim 10-tė nga rekordet qė Ronaldo ende mund ti arrijė.


# 1) Golashėnuesi mė i mirė i Botėrorit

# 2) Fitues i Botėrorit

# 3) Golashėnuesi mė i mirė evropian nė nivel ndėrkombėtar

# 4) Thyerja e rekordeve tė golave ā€‹ā€‹ndėrkombėtare tė Ali Daei

# 5) Fitimi i gjashtė i Champions Leagues

# 6) Fitimi pėr herė tė gjashtė i Topite tė Artė

# 7) Fituesi mė i mirė i trofeve nė Real Madrid

# 8) Kalimi i golave tė Di Stefano ne "el Classico"

# 9) Njė kėpucė e pestė evropiane e artė

# 10) 500 gola pėr Real Madridin /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2018, ora 12:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori