Njė javė me Botėrorin, ja "magjia" qė na pret sot
Pëlqej
Njė javė e mrekullueshme nėn shoqėrinė e Botėrorit, "Russia 2018" pritet tė pėrmbushet ditėn e sotme ku do tė luhen tre pėrballje tė mėdha.

"Magjia" fillon nė orėn 14:00 ku nė fushėn e "Luzhniki Stadium" do tė zbresė Portugalia e Cristainon Ronaldos qė do tė pėrballet me Marokun nė grupin B.

Ronaldo ka shkėlqyer deri mė tani nė kėtė Botėror duke shėnuar tre gola nė ndeshjen kundėr Spanjės, ku i siguroi edhe barazimin skuadrės sė tij, e vlefshme njė pikė.

Ndėrsa Maroku vjen nga njė humbje mininale 0-1 kundėr Iranit, por edhe nė kėtė pėrballje statistikat janė kundėr tyre pasi pretendent shihet Portugalia.

Mė pas nė orėn 17:00 nė "Rostov Arena" do tė pėrballen Uruguaj dhe Arabia Saudite pėrballje kjo e vlefshme pėr grupin A.

Uruguaj vjen nga njė fitore 1-0 kundėr Egjiptit, ndėrsa Arabia Saudite ėshtė mundur thellė nga Rusia 5-0 nė ndeshjen e parė hapėse nė kėtė Botėror.

Mbrėmja do tė na sjellė njė tjetėr pėrformancė, ku nė "Kazan Arena" do tė zbresin kryesuesit e grupit B, Irani i cili mundi Marokun duke rrembyer tre pikė.

Irani do tė pėrballet me Spanjėn qė ka vetėm njė pikė deri mė tani pasi u nda vetėm mė njė barazim 3-3 kundėr Portugalisė.

Spanja duke favorite nė kėtė pėrballje, por gjithēka do tė vendoset nė fushėn e lojės. /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2018, ora 10:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori