Nisin ndeshjet e treta tė Botėrorit, Irani kundėr Portugalisė pėr tė bėrė histori
Pëlqej
Ditėn e sotme do tė hapen sfidat e ndeshjeve tė treta dhe tė fundit pėr grupet.

Gjithashtu kanė ndryshuar numri i pėrballjeve dhe orrari i tyre.

Tanimė do tė luhen katėr ndeshje, dy nė orėn 16:00 dhe dy ndeshje tė tjera nė orėn 20:00 transmeton albeu.com.

Dita e 12-tė e Botėrorit na ka rezervuar shumė surpriza, ku do tė ketė 4 takime me plotė emocione.

Kėshtu nė orėn 16:00 do tė luhen sfidat e fundit tė grupit A, Rusi-Uruguai dhe Egjipt-Arabia Saudite.

Nė kėtė grup ėshtė dhėnė tashmė verdikti, me Rusinė dhe Uruguain qė janė kualifikuar pėr nė fazėn e 1/8-ave, ndėrsa sot do tė vendosin se cila do tė kualifikohet si kokė grupi.

Nga ana tjetėr, Egjipti dhe Arabia Saudite janė nė kuotėn e zero pikėve dhe sot do tė pėrballen nė njė “miqėsore” prestigji, pasi rezultati nuk ka asnjė vlerė.

Mbrėmja do tė jetė e rezervuar pėr dy takimet e grupit B, pasi nė orėn 20:00 do tė luhen Spanjė-Marok dhe Portugali-Iran.

Grupi kryesohet nga Spanja dhe Portugalia me nga 4 pikė, tė ndjekura nga Irani me 3, ndėrsa Maroku ėshtė tashmė pa pretendime nė kuotėn e zero pikėve.

Me mjaft interes pritet sfida mes Portugalisė dhe Iranit, ku tė dy skuadrat do tė diskutojnė njė vend nė fazėn e 1/8-ave.

Natyrisht qė pozitat aktuale favorizojnė portugezėt, qė luajnė pėr dy rezultate, ndėrsa Irani ka nevojė pėr fitore, pėr tė vijuar ende “ėndrrėn” Botėror. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2018, ora 09:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori