Nigeria nė "gjumė" pėr 45' minuta, "vikingėve" ju mungon vetėm goli
Pëlqej
Pjesa e parė e takimit mes Nigerisė dhe Islandės ėshtė mbyllur me rrjeta tė paprekura.

Interesant ėshtė fakti se Nigeria edhe pse ka dominuar topin nė kėtė pjesė tė parė me rreth 65% nuk ka arritur tė godas asnjėherė portėn kundėrshtare.

Nga ana tjetėr "Vikingėt" kanė bėrė 5 gjuajtje nė portė dhe ju ka munguar vetėm finalizimi me gol.

Tashmė edhe Argjentina mbeten nė ankth pasi i duhet tė pres rezultatin e kėsaj ndeshje pėrtė parė shkallėn e vėshtirėsisė nė kėtė Botėror. /albeu.com/
Shtuar më 22/06/2018, ora 17:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori