Neymar thyen rekordin brazilian nė Botėror
Pëlqej
Lojtari mė i shtrejtė nė botė deri mė tani padyshim qė ėshtė Neymar, dhe ky vlerėsim ka ardhur pėr aftėsitė e tij nė fushėn e lojės.

Pėr aftėsitėbraziliani zotėron shihet si faktorė kyē edhe nga kombėtarja e tij, por mbrėmjen e djeshme edhe pse ka goditur disa herė portėn nuk ka arritur tė shėnoi kundėr Zvicrės dhe ndeshja u mbyll me njė barazim 1-1.

Neymar u duk sikur nuk ishte nė ditėn e tij mė tė mirė, por ai ka arritur tė thyej njė rekord tė kampionateve botėrore.

Dje braziliani arriti tė fitonte 10 faulle, njė rekord ky pėr njė brazilian qė prej botėrorit tė 1966. Gjithsesi Neymar nė fund tė takimit u shpreh se:

“Nuk kam asgjė pėr tė thėnė, futbolli kėshtu, ėshtė. Ndonjėherė kundėrshtarėt tė ndalojnė kėshtu, nuk duhet tė shqetėsohem shumė pėr kėtė. Vetėm duhet qė tė luaj futboll, pėr tė tjerat janė gjyqtarėt. Ata mė godasin, dhemb dhe mė shumė kur vendi ftohet, por nuk ka asgjė pėr tu shqetėsuar" /albeu.com/
Shtuar më 18/06/2018, ora 16:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori