Ndodh ēudia, Arabia Saudite mposht Salahun (VIDEO)

Pëlqej
Arabia Saudite ka marrė fitoren e parė nė Kupėn e Botės ndaj Egjiptit tė Mohamed Salah me shifrat 2-1 nė "Volgograd Arena".

Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah, shėnoi i pari nė minutėn e 22'-tė, duke kaluar egjiptianėt nė avantazh.

Nė tė 39'-tė Al Muwallad humbet njė 11-metėrsh pėr Arabinė.

Por arabėt do tė fitojnė sėrish njė penallti, e cila kėtė herė shndėrrohet nė gol nga Al Faraj nė minutėn (45+6’), duke barazuar rezultatin, 1-1.

Nė pjesėn e dytė, pikėrisht nė minutėn e katėrt shtesė Arabia shkakton surprizėn, duke shėnuar golin e pėrmbysjes nė 2-1.

Kjo ishte fitorja e parė, por qė i vlen arabėve pėr vendin e tretė, duke u renditur pas Uruguait dhe Rusisė. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2018, ora 18:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori