Ndeshje e ēuditshme, askush nuk do tė fitojė
Pëlqej
Franca dhe Danimarka janė duke luajtur pėrballė njėra-tjetrės tani nė "Luzhniki", por si rrallė ndodh nė ndeshje tė tilla, asnjėra prej tyre duket se nuk do tė fitojė.

Kjo, pėr faktin sepse me njė barazim me ose pa gola Franca dhe Danimarka kualifikohen tė dyja pėr nė fazėn tjetėr nisur edhe nga rezultati i ndeshjes tjetėr, Australi-Peru, shkruan Albeu.com.

Peruanėt janė duke fituar 2-0 kundrejt Australisė, tė cilės i duhej njė fitore e pastėr me dy gola si edhe humbja e Danimarkės qė tė kualifikohej pėr nė fazėn tjetėr.

Franca luan thuajse me formacionin e dytė sot, ndėrsa pas nisjes sė vrullshme, Danimarka ėshtė tėrhequr duke luajtur kryesisht nė mesin e fushės.

Skuadrat nuk janė tė motivuara edhe pėr tė marrė vendin e parė pasi nuk dihet ende se ēfarė do tė ndodhė me grupin tjetėr ku Argjentina do tė lutojė sonte pėr kualifikimin, ndėrsa Kroacia mbetet nė krye. /albeu.com/
Shtuar më 26/06/2018, ora 17:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori