Ndeshja Senegal-Kolumbi, ēfarė pritet tė ndodhė (FOTO LAJM)

Pëlqej
Sot pritet tė luhen ndeshjet e fundit pėr sa i pėrket fazės sė grupeve nė kėtė Botėror.

Ndeshjet e para do tė jenė ato tė grupi H, ku Senegali do tė pėrballet me Kolumbinė ndėrsa Japonia do tė kėtė pėrballė Poloninė.

Senegali do tė luajė me Kolumbinė pėr tė siguruar njė vend mes 16 mė tė mirave tė Botėrorit.

Skuadrės afrikane, qė ėshtė nė kuotėn e 4 pikėve i mjafton barazimi pėr t’u kualifikuar kundėr Kolumbisė e cila ka njė pikė mė pak pasi numėron edhe njė humbje pėrcjellė albeu.com

Nė krahun tjetėr, Kolumbia qė hyri nė lojė pas fitores me Poloninė, do tė duhet tė pėrsėrisė suksesin edhe ndaj afrikanėve.

Nė rast barazimi, atėherė do tė duhet tė shpresojė nė njė humbje tė Japonisė qė do tė luajė me Poloninė e cila tashmė ėshtė e eleminuar.

Sipas statistikave tė publikuara nga google.com, si favorite kryesore shihet kolumbia me 53% dhe nė rastė se arrin tė fitojė automatikisht kalon nė fazėn e 1/16-tave pasi kalon nė kuotėn e 6 pikėve.

Ndėrsa pėr Senegalin e Manes, google.com parashikon njė propabilitet fare tė vogel pėr fitore, vetėm 20%, ndėrsa 27% ja lė barazimit. /albeu.com/
Shtuar më 28/06/2018, ora 13:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori