Modriē "sulmon" Anglezėt: I kontrolluam dhe i mundėm
Pëlqej
Kroacia mbrėmjen e djeshme ka shkruar histori duke mundur Anglinė dhe duke shkuar nė finalen e Botėrorit ku do tė pėrblalet me Francėn.

Padyshim qė njė nga lojtarėt mė tė mirė tė kėsaj Kombėtarje ėshtė Luka Modric dhe ai thuhet se do tė jetė fituesi i "Topit tė Artė" nėse Kroacia arrin tė fitojė Botėrorin.

Por pas pėrfundmit tė ndeshjes Modric ka pasur disa fjalė edhe pėr kundėrshtarėt e Anglisė ku nė njė farė mėnyre i ka sulmuar ata duke ju thėnė se Kroacia e kontrolloi Anglinė nė lojė.

"Luajtėm nė mėnyrė fantastike dhe e kontrolluam Anglinė. Ata thanė se ishim tė lodhur, ishin mė tė fortė se ne, por ne e treguam nė fushė. Do donim ta kishim fituar ndeshjen pėrpara shtesės. Jemi krenarė dhe tė lumtur” ka thėnė Modri.

“Ndaj Francės tė dielėn presim njė tjetėr ndeshje tė madhe, duam Kupėn e Botės" ka shtuar mė pas kroati. /albeu.com/
Shtuar më 12/07/2018, ora 12:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori