Messi ka shansin tė tregojė kush ėshtė nė kėtė ndeshje ose tė pranojė qė Ronaldo ėshtė mė i miri
Pëlqej
Kupa e Botės vazhdon tė mos dhurojė atė shkėlqimin, pasi gjatė ditės sė djeshme u shėnuan vetėm tre gola, ku tri skuadra fituan me rezultat tė ngjashėm minimal 1-0.

Adhuruesit e futbollit shpresojnė qė sot tė mos ndodhė kjo. E gjithė vėmendja ėshtė te ndeshja mbrėmjes mes Argjentinės e Kroacisė, e vlefshme pėr Grupin D.

Pas barazimit me Islandėn, Leo Messi do tė tentojė ta ndihmojė Argjentinėn tė marrė pikėt e plota kundėr Kroacisė, pasi nė tė kundėrtėn – gjithēka do tė vėshtirėsohej edhe mė shumė pėr vazhdimin nė Botėror.

Kjo ndeshje do tė zhvillohet nga ora 20:00.

Dy takimet tjera do tė zhvillohen nga 14:00, Danimarka – Australia, dhe nga ora 17:00, Franca – Peru, tė vlefshme pėr Grupin C.

Shtuar më 21/06/2018, ora 10:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori