Messi dhe Rojo kualifikuan Argjentinėn, FIFA shpall lojtarin e ndeshjes

Pëlqej
Nė “Saint Petersburg Stadium” u luajt ndeshja e fundit e Grupit D mes Nigerisė dhe Argjentinės.

Argjentina fitoi me rezultatin 2-1 dhe duke pėrfituar nga humbja e Islandės me Kroacinė, kualifikohet nė 1/16-at e Botėrorit.

Messi dhe Rojo shėnuan pėr argjentinasit, ndėrsa barazoi pėrkohėsisht Moses me penallti.

FIFA shpalli Lionel Messin si lojtarin mė tė mirė tė takimit. /albeu.com/
Shtuar më 26/06/2018, ora 22:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori