Mesfushori i Suedisė: Nuk di nėse e merituam kualifikimin
Pëlqej
E ka nisur futbollin nė Sandsvall, qytetin e tij tė lindjes nė Suedi. Pas njė karriere pa shumė bujė nė fėmijėri, emri i Emil Forsberg tashmė do tė shėnjohet me germa tė arta nė vendlindjen e tij.

26-vjeēari, qė aktualisht ėshtė pjesė e Bundesligės me Lajpcigun, ka shėnuar njė gol historik pėr Suedinė, e cila tashmė e gjen veten mes tetė skuadrave mė tė mira tė Botėrorit “Rusi 2018”.

“Jam pa fjalė, ėshtė ndjesi e jashtėzakonshme. Kemi bėrė maksimumin dhe nuk i kemi lėnė asnjė shans Zvicrės. Goli? Mund tė them qė isha me fat dhe qė duhet tė kisha goditur mė fort, por ajo qė ka rėndėsi, ėshtė qė topi u fut nė rrjetė. Kualifikimi? Nuk di tė them nėse ne e merituam apo nėse e meritoi Zvicra, por jemi nė fazėn tjetėr dhe do tė pėrpiqemi qė tė marrim maksimumin edhe nė ndeshjen e radhės”, deklaroi Forsberg nė fund tė takimit. /albeu.com/
Shtuar më 04/07/2018, ora 18:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori