Meksikanėt festojnė para ambasadės, konsulli i Koresė nuk i reziston dot (VIDEO)

Pëlqej
Koreja e Jugut ka mundur Gjermaninė pasditen e djeshme me rezultat 2-0 duke lėnė njė gjurmė tė madhe nė Kupė e Botės.

Nuk kanė fituar vetėm 3 pikė por kanė skaulifikuar Gjermaninė dhe njėkohėsisht i kanė bėrė njė nder tė madh Meksikės.

Pėr kėtė arsyet tifozėt e Meksikės kanė vendosur tė falenderojnė nė mėnyrėn e tyre popullin koreano-jugor. Ata kanė organizuar njė festė para ambasadės ė kėtij shteti nė Meksiko.

Festės sė tyre ju bashkua dhe konsulli Bjong-Jin Han. Nuk mungoj as tekila e famshme e tyre ku edhe konsulli tregoj se ishte mėsuar me traditėn vendase. /albeu.com/
Shtuar më 28/06/2018, ora 20:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori