Mė i mirė se babi, Kasper Smeichel vendos rekordin e tij nė Botėror
Pëlqej
Kasper Smeichchel nuk pėson gol qė prej 534 minutash.

Ai e filloi me kėtė rekord ndeshjen dhe nėse rrjeta e tij nuk preket sėrish, Smeichel do tė shkojė nė rreth 620 minuta pa gol.

Rekordin e mėparshėm e kishte babai i tij, Peter Scheichel, i cili nuk kishte pėsuar gol pėr 470 minuta nė vitin 1995, shkruan Albeu.com.

Danimarka luan kundėr Francės sot dhe i duhet tė paktėn njė barazim pėr tė kaluar nė fazėn tjetėr, ndėrsa "gjelat" janė tė kualifikuar tashmė. /albeu.com/
Shtuar më 26/06/2018, ora 16:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori