Mbyllet pjesa e parė Portugali-Marok, Ronaldo vazhdon tė shkruaj histori
Pëlqej
Foto ilustruese
Pjesa e parė e ndeshjes midis Portugalisė dhe Marokut ėshtė mbyllur me dominimin e portugezėve 1-0.

"Ylli" i kėsaj skuadre, Cristiano Ronaldo, vazhdon tė shkruaj histori, ku i janė dashur vetėm pesė minuta lojė pėr tė kaluar nė avantazh Portugalinė.

Kjo pjesė e parė ėshtė dominuar nga Portugalia me 7-tė gjuajtje nė portė kundrejt 5 gjuajtjeve tė Marokut.

Edhe posedimi i topit ėshtė dominuar nga portugezėt me rreth 55 % gjatė gjithė pjesės sė parė.


Padyshim qė vlersimin mė tė mirė deri mė tani nė kėtė ndeshje e ka marrė Ronaldo. /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2018, ora 14:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori