Mbyllet pjesa e parė e takimit Francė-Australi, me rrjeta tė paprekura
Pëlqej
Pjesa e parė e takimit midis Francės dhe Australisė ėshtė mbyllur me njė barazim pa gola.

Tė dy skuadrat kanė tentuar tė godasin portėn kundėrshtare por kanė rezultuar tė pafatė.

Takimi u nis vrullshėm nga ana e "gjelave" tė cilėt pėr disa minuta e dominuan tėrėsisht fushėn e lojės, por mė pas gjėrat filluan tė balancoheshin.

Megjithatė skuadra e Francės krijoi mė shumė raste, ku e nisi me Mbappen qė dha njė sinjal nė krahun e djathtė por topi u devijua nga portieri transmeton albeu.com.

Mė pas pėr francėz tentoi edhe Griezmann mė njė gjuajtje potente, por portieri i Australisė u tregua pėrsėri i vėmendshėm dhe e ndaloj topin pa probleme. /albeu.com/
Shtuar më 16/06/2018, ora 12:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori