Mascherano: Messin do ta shihni mė vonė
Pëlqej
Tė besuarit e Jorge Sampaolit janė nė rrezik pėr t’u eliminuar nga Botėrori i Rusisė pas dy ndeshjeve zhgėnjyese, barazim 1-1 me Islandėn ku Messi humbi penallti dhe humbje 3-0 nga Kroacia.

Kėto rezultate sollėn shumė debate nė kėtė kombėtrae ku nuk ka shpėtuar edhe Lionel Messi.

Messi ėshtė i irrituar dhe i dėshpėruar, ai dėshiron qė t’i kthejė gjėrat nė favor pėr Argjentinėn nė Kupėn e Botės, sipas Javier Mascherano.

Pėr tė kaluar tutje, Argjentina duhet ta mposhtė Nigerinė nė sfidėn e fundit, qė do tė zhvillohet tė martėn nga ora 20:00.

“Leo ėshtė mirė”, tha fillimisht ai nė konferencė para ndeshjes me Nigerinė.

“Ai ėshtė njeri dhe ėshtė i frustruar nė mėnyrėn e tij, por e shoh se ėshtė i uritur pėr ta pėrmbysur kėtė situatė. Dėshiron t’i tregojė botės diēka tjetėr nga ajo qė kanė parė nė dy ndeshjet e para”. /albeu.com/

Shtuar më 25/06/2018, ora 13:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori