Marca i thur elozhe Granit Xhakės dhe Xherdan Shaqirit
Pëlqej
Festa e golave nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, ka bėrė qė mediat botėrore tė rikthehen nė historinė e tyre, duke pėrmendur luftėn e fundit nė Kosovė, dhe deri nė shndėrrimin e tyre nė yje tė futbollit nė njė vend si emigrant, por tė integruar nė mėnyrėn e shkėlqyer.

Rėndėsi tė madhe tė ndeshjes Serbi – Zvicėr i ka dhėnė edhe media e madhe spanjolle ‘Marca’, qė kėtė ndeshje e cilėson si mė tė madhen nė karrierėn e Xhakės dhe Shaqirit.

“Pėr Granit Xhakėn dhe Xherdan Shaqirin ndeshja kundėr Serbisė ka qenė ndeshje e jetės sė tyre”, shkruan Marca.

“Dy yjet zviceran, me prejardhje nga Kosova, shėnuan dy gola qė ata kurrė nuk do t’i harrojnė”. /albeu.com/
Shtuar më 23/06/2018, ora 18:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori