Low: Jam shumė i kėnaqur me skuadrėn
Pëlqej
Trajneri Joachim Low ishte shumė i gėzuar pas ndeshjes dramatike kundėr Suedisė nė Sochi. Gjermani shpėrtheu nga gėzimi nė golin e shėnuar nga Toni Kros nė minutėn e 95-tė.

Gol ky qė ishte shumė i rėndėsishėm pėr ecurinė e skuadrės nė Botėror. Tani “Pancerat” do tė luajnė finalen e dytė ndaj Koresė sė Jugut qė u mund nga Meksika me rezultatin 2-1.

• Si e pėrjetuat kėtė fitore?

"Ashtu siē shkuan gjėrat, sigurisht qė jam shumė i kėnaqur. Fituam edhe pse ishim me dhjetė lojtarė. Nė fund mendoj qė ishte njė fitore e merituar nga ana jonė. Ne besuam te vetja dhe i qėndruam kėtij besimi deri nė sekondat e fundit. Edhe pse nuk ishim tė saktė nė finalizimin e aksioneve, nė fund treguam qė jemi njė skuadėr me moral dhe karakter. Nė njė ndeshje tė tillė ėshtė normale qė emocionet tė kalojnė mė shumė se zakonisht.

• Ēfarė i thatė skuadrės nė pushimin e pjesės sė parė?

"I kėshillova lojtarėt qė tė ruanin qetėsinė. Kishim 45 minuta kohė tė lodhnim kundėrshtarin dhe ta sulmonim mė shpesh. Shanset do tė vijnė. Dhe po tė shohėsh ndeshjen, kishim disa raste tė mira me Gomez dy herė dhe Brand qė goditi shtyllėn.

• Goli i pėsuar jua vėshtirėsoi lojėn, si reaguat?

"Suedezėt kishin vetėm 2 raste tė pastra dhe njėrėn nga ato e realizuan me sukses. Tė dyja erdhėn nga njė gabim nė pasim nga lojtarėt tanė. Kjo mund t’i ndodhė edhe njė lojtari tė madh si Toni Kros. Ndaj dhe jam mė shumė i gėzuar pėr golin e tij nė fund.

• Lėnia nė stol e Ozil, ēfarė komenti keni?

"Turneu ėshtė akoma i gjatė dhe sot (dje) treguam qė ēdo lojtar ėshtė i rėndėsishėm pėr skuadrėn. Mesut Ozil ėshtė njė lojtar qė do tė na duhet nė tė ardhmen. Ai ėshtė njė lojtar me kualitet tė madh dhe skuadra ka nevojė pėr tė. Ndėrsa Mats Hummels kishte dėshirė tė luante, por stafi mjekėsor mendoi qė do tė ishte shumė e rrezikshme. Ai ishte shumė nervoz para ndeshjes, pasi dėshironte tė ishte me shokėt nė fushėn e lojės. Mats ėshtė njė mbrojtės me shumė eksperiencė dhe ne kemi nevojė pėr atė ashtu si dhe pėr Mesut. Nė ndeshjen e ardhshme do tė jetė me shumė mundėsi nė fushėn e lojės.

• Si ėshtė gjendja e Rudit?

"Ai ka thyer hundėn. Do tė shohim nė ditėt nė vazhdim se ēfarė mund tė bėjmė. Gjatė dėmtimit tė tij u krijua njė situatė kaotike. Besoj se mund tė jetė tė mėrkurėn me skuadrėn.

• Ēfarė plani keni pėr ditėt nė vazhdim?

"Pėr dy orė do tė nisemi pėr nė Moskė. Nesėr (sot) do tė jetė njė ditė pushimi. Kemi edhe njė ndeshje qė duhet ta fitojmė me patjetėr nėse duam tė vazhdojmė rrugėtimin tonė nė Rusi. Njė fitore e tillė mund tė jetė njė sinjal i mirė pėr moralin e skuadrės. Kjo do tė na shėrbejė pėr ndeshjet e ardhshme", pėrfundoi Low. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2018, ora 18:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori