Lojtari mė i shpejtė i ekipet ėshtė zėvendėsues
Pëlqej
Nė 4 nga 5 ndeshjet e luajtura deri mė tani nė Botėrorin “Rusi 2018”, sulmuesi i Anglisė, Marcus Rashford, e ka nisur ndeshjen nga stoli (ka qenė titullar vetėm ndaj Belgjikės), duke luajtur shumė pak minuta.

E megjithatė, kaq ka mjaftuar qė lojtari i Manchester United tė vendosė rekordin e futbollistit mė tė shpejtėKombėtares angleze nė Botėror, duke vrapuar me shpejtėsinė 33.77km/orė.

Dhe kėtė gjė e ka bėrė nė vetėm 5 minuta lojė qė sulmuesi i “3 luanėve” u aktivizua nė ndeshjen ēerekfinale ndaj Suedisė. /albeu.com/
Shtuar më 09/07/2018, ora 20:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori