Ligji i ri, kush tallet me Rusinė, paguan... 135 euro gjobė
Pëlqej
Pėr Rusinė organizatore tė Botėrorit, ndeshja debutuese kundėr Arabisė Saudite pėrfundoi me buzėqeshje dhe festė, pavarėsisht frikės sė ndonjė figure tė shėmtuar.

Duke parė se si pėrfaqėsuesja e Chercevos erdhi deri nė kėtė Kupė Bote, duke mos fituar asnjė miqėsore, pati shumė tifozė qė e ironizuan nė rrjetet sociale, por partia e Vladimir Putinit, “Rusia e Bashkuar”, ka vendosur qė tė aprovojė njė ligj, i cili do tė ndalė ēdo ironi apo tallje ndaj kombėtares, pėrndryshe pėrgjegjėsit do tė gjobiten me 135 euro.

“Kombėtarja e futbollit ėshtė si ushtria. Ajo ruan krenarinė e njė kombi dhe jo vetėm sportive, prandaj kush tallet me tė do tė gjobitet nė varėsi tė ligjit tė ri”, u shpreh deputeti Vitali Milonov. /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2018, ora 20:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori